ANKARA’DA BARIŞ MİTİNGİ KANA BULANDI… 100 ÖLÜ 600 YARALI…

10-ekim-mitingi-oncesi-ankarada-patlamaankara_patlama_son-dakika-haberi-ankara-da-miting-oncesi-patlama-cok-sayida-yarali-6150950

Son Dakika Haberi: Ankara’da miting öncesi patlama, Bilyeli iki bomba parladı, çok sayıda ölü ve yaralı…

Ankara’da bugün düzenlenecek Barış mitingi öncesi, tren garına giden köprü altındaki toplanma noktasında iki ayrı patlama meydana geldi.

Patlamalarda 100 kişinin hayatını kaybettiği 600 kişinin yaralandığını açıklandı.

Yaralılar ambulanslarla hastanelere taşınıyor

Türkiye’de oynanan oyun tüm hızıyla devam ediyor. Yine seçim öncesi ve yine bombalar patlıyor… Bir görgü tanığı: Patlamalardan biri, halay çekenlerin ve çantaların bırakıldığı yerde meydana geldi.

Gelen ilk bilgilere göre canlı bomba olduğu ileri sürülüyor. Miting alanında yaralılar için kan anonsları yapılıyor.

Ankara Tren Garında toplanan ve Sıhhiye’ye yürümeye çalışan grubun toplanmaya çalıştığı sırada garın önündeki alt geçidin iki yanında DİSK, KESK, TTB, TMMOB, EĞİTİM-SEN, EMEP, HDP, SGDF pankartlarının olduğu yerde patlamalar oldu.

Tertip komitesi mitingi sona erdirme kararı aldı. Açıklamada “Pankartlarımızı topluyoruz, şube başkanları bölgelerden gelen kişileri arabalarına güvenli bir şekilde ulaştıracak” dedi. Ankara patlamasında yaşanan son dakika haberlerini aktarmaya devam edeceğiz…

Barış mitingi sırasında meydana gelen patlama anının görüntülerine ulaşıldı. Mitinge katılan bir grup “bu meydan kanlı meydan” diye halay çektikleri sırada büyük bir patlama meydana geliyor.

Miting komitesi, mitingin iptal olduğunu ve herkesin kendi güvenliğini alarak memleketlerine dönmesini istediklerini açıkladı.

HABER: www.dursunozden.com.tr

Yoruma kapalı.

shared on wplocker.com